shkarko filma shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rregullorja e forumit

2 posters

Shko poshtė

rregullorja e forumit Empty rregullorja e forumit

Mesazh  Admin Fri Mar 09, 2007 10:03 am

Perpara se te regjistroheni te forumi i albanianmovies juve duhet te lexoni rregulloren. N.q.s. ju duket e pranushme atehere juve duhet ta pranoni dhe zbatoni ate. N.q.s. nuk ju duket e pranushme, atehere eshte me mire qe te mos vazhdoni me regjistrimin.

Pasi te jeni regjistruar, llogaria juaj duhet te aprovohet dhe aktivizohet nga stafi yne, kjo mund te zgjasi pas dite, prandaj ju lutemi te beni pak durim.

Gjithashtu, per te pare linket e filmave dhe humoreve shqip, duhet te keni 30 postime. Nderkohe, ju mund te beni kerkesat per ndonje film apo humor qe do kishit deshire te forumi, dhe nje pjestar i stafit tone do jua dergoje linket me mesazh privat.


Rregullorja

1.Gjuha kryesore e forumit ėshtė shqipja. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
a) thėnie apo batuta
b) terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe
c) artikuj ose shkrime me referencat pėrkatėse.
Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet.

2. Ndalohet rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt njė antar tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė forum.


3. Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejtės sė postimit nė forum.


4. Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.


5.Marrja e filmave dhe humoreve shqip nga forumi jone eshte e lejuar vetem ne rast se marrsi do i postoj ato ne vende te tjera vetem ne postimin origjinal qe jane ne forumin tone. ne rast te kundert, do merren masa deri ne vendosjen ne ban te attyre qe shkelin rregullin

6. Ndalohet rreptėsisht pėrmbytja (flood) me mesazhe nė forum. Si e tillė konsiderohen, postimi i tė njėjtit postim ose temė mė shumė se dy herė. Gjithashtu temat e njėjta do tė fshihen duke pėrdorur si kriter vjetėrsinė e temės. Postimet e temės sė re do ti ngjiten asaj sė vjetėr, sipas vendimit qė do tė marri stafi.


7.Cdo postim konsiderohet pronė e forumit dhe si e tillė i perket forumit tė vendos se ėdo bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėr ndonjė postim, mund tė kontaktoni stafin e Forumit.


8.Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJė pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDėR rregullores sė Forumit.


Pėr cdo pyetje ose sugjerim qė mund tė keni nė lidhje me Forumin gjithashtu edhe ankesat ndaj MODERUESVE dhe ADMINISTRATORėVE mund te shkruani tek Sugjerime pėr pėrmirėsimin e forumit.


Shėnim: Rregullorja e albanianmovies pėrbėn njė nga shtyllat bazė mbi tė cilin ky forum vepron.
Stafi i Downloadalbanianmovies.com ju kėshillon dhe uron qė kjo rregullore do zbatohet me rigorozitet nga antarėt e tij nė menyrė qė tė kemi njė klimė sa mė konstruktive nė Forum.

Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 7
Registration date : 09/03/2007

https://shkarkofilmashqiptar.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

rregullorja e forumit Empty Re: rregullorja e forumit

Mesazh  miri Mon Mar 17, 2008 2:06 pm

ok

miri

Numri i postimeve : 6
Age : 40
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi